רושם ראשוני -אפקט הוואו

רושם ראשוני -אפקט הוואו

המראה הראשון בכניסה הביתה מהווה מעין קבלת פנים.

הוא יוצר את הרושם הראשוני שלנו על הבית, ועל מי שגרים בו. כולנו רוצים שהרושם הזה יהיה חיובי ונעים – לא רק עבור מי שמגיע לבקר אצלנו, אלא בראש ובראשונה עבורנו, הדיירים בבית.

עם הזמן והשינויים בסגנונות העיצוב, המרחב הציבורי בבית הלך ונפתח, עד שכיום הסלון, פינת האוכל והמטבח הופכים כמעט לחלל אחד. כך קורה שמי שנכנס אל הבית נכנס 'בבת אחת' למרכז העניינים, מבלי שיהיה מעבר או חלל שמקשר בין החוץ לפנים, או בין הכניסה לשאר חלקי הבית. לפני שלושים שנים קראנו למעבר הזה מבואת כניסה או פרוזדור. ברוב המקרים זה היה חלל קטן ופונקציונלי – המקום לתלות מעילים, לחלוץ נעליים, להניח את המפתחות, התיק, הטלפון וכדומה. לכן, עם פתיחת המטבח ופינת האוכל אל הסלון, היה זה אחד החללים הראשונים שוויתרנו עליהם, כדי לנצל את השטח שלו לטובת המראה הפתוח. ככה מצאנו את עצמנו עם חלל רחב ידיים מצד אחד, אבל גם עם תחושה שהכניסה והיציאה אל הבית מעט "פרוצות", ושאין לנו "מקום לעצור" ולו לרגע אחד.

הצורך בעצירה לפני הכניסה או היציאה מהבית הוליד בשנים האחרונות עיסוק מחודש בתחימה, אפילו חלקית, של הכניסה, על מנת ליצור מרחב שמקשר ומתווך בין החוץ לפנים. מעין "שומר סף".

בנוסף, יש לו תפקיד פונקציונלי שמטרתו לעשות סדר בכל החפצים שאנחנו מביאים איתנו כשאנחנו נכנסים אל הבית, או לוקחים איתנו כשאנחנו יוצאים החוצה. מכאן נכנסים לתמונה ההעדפות האישיות – האם אנחנו אוהבים את המראה החשוף – שבו הפריטים היומיומיים נשארים גלויים (לדוגמא: מתלה למעילים ותיקים, מדפים פתוחים למפתחות וארנק), או שאנחנו אוהבים דווקא להסתיר אותם בתוך ארון, מגירה או שידה סגורים.

שידת פורסט, מנורת סייגון כנפיים אנטרופולוגי, ואזות מסדרת פלורה בטון בגבהים משתנים. לצד השידה מיקמנו סולם טיימלס מראה עם מדפים ושטיח סקנדי דאבל מעויינים שחור.

שידת פורסט מסגרת שמעליה תלינו מנורת סייגון כנפיים אנטרופולוגי – שממקדת את תשומת הלב בכלי הנוי שמונחים על השידה: ואזות מסדרת פלורה בטון בגבהים משתנים. השידה משמשת גם לאחסון ולכן אבזרנו אותה בקופסאות אחסון טרופיקנה. לצד השידה מיקמנו סולם טיימלס מראה עם מדפים – פתרון מצוין לכל הדברים הקטנים שנמצאים בכיסים ושאנחנו לא רוצים לשכוח. כדי לתחום את החלל פרסנו על הרצפה שטיח סקנדי דאבל מעויינים שחור.

 מבט מקרוב על שידת מולטי פורסט שמשלבת מגירות וארון. המגירות הן מקום מצוין לכל החפצים הקטנים, ואילו בארון אפשר לאחסן תיקים, נעליים, שקיות רב פעמיות לקניות, ועוד. על השידה הצבנו שתי תמונות, זו על גבי זו בהסטה קלה – תמונת ליידי סקאי ולפני תמונת ואזה טבעית. לצידן הנחנו ואזה פסיפיק רסטיק עם ענפים טריים.

עם האצבע על הדופק // בין העיר לכפר

השילוב בין קצב חיים מהיר וקדחתני לבין הרצון לעצור ולנוח מדי פעם, הוליד סגנון עיצוב אקלקטי שמחבר בין העיר לכפר, בין המראה התעשייתי למראה הכפרי. בהשראת בתים כפריים מטוסקנה ופרובנס אבל גם לופטים במרכזי הערים הגדולות, נוצר קונטרסט עיצובי ומעורר עניין.

הסגנון הכפרי מביא איתו צבעוניות בהירה חמימה, שמגיעה מחומרים טבעיים כגון אבן, בריקים וגווני אדמה. הקווים שלו רכים ומעוגלים, והוא שואף לנוחות מירבית. לעומתו, הסגנון התעשייתי החם מאופיין בצבעוניות דומיננטית וחזקה, בקווים ישרים ובחומריות נוקשה כגון בטון ופלדה.

 

בתמונה: החיבור המושלם בין העיר לכפר. קונסולה אייקון בלק מתאימה לחלל כניסה קטן וקומפקטי. החלל שמתחת לשידה יכול לשמש כמקום לנעליים או לתיקים. על המדף העליון הנחנו בקבוקים ירוקים מסדרת דקו, גלובוס ירוק וזוג ואזות ארט שיק סורנטו – מלך ומלכה. על המדף מתחתיו הצבנו עציץ  ולצידו שתי קופסאות ספר זו על זו – מקום מצוין לשים את כל הפריטים הקטנים כך שיהיו נסתרים מהעין

בחזרה לבלוג

השארת תגובה

לתשומת לבכן: תגובות עוברות תהליך אישור לפני פרסומן.